Almanya Vizesi

Almanya Vize Randevu Formu

Vize Alınacak Ülke Seçiniz

Almanya, her yıl milyonlarca ticari ve turistik amaçlı insan ağırlamaktadır. Bu yoğunluk nedeniyle Almanya konsoloslukların yükünü hafifletmek için vize firmalarına yetkilendirmeler yapmıştır. Başvurular bu vize merkezlerine yapıldıktan sonra sadece onay aşamasında konsolosluk devreye girmektedir. Turistik, akademik veya iş amaçlı gezilerden en az 1 ay öncesinde Almanya’ya vize işlemlerine başlanması son derece önemlidir.

Alman yetkilileri vize verme aşamasında son derece titiz davranır. Vize talep eden kişinin ülkeye dönmesi için yeterli sebebi olması, SGK’lı olarak bir kurumda çalışması ve dönüş biletlerinin tur şirketi tarafından kesilmesi başvuru sahibinin yasal bir sorunu olmaması halinde vize almasına yardımcı olarak görülebilir.

Almanya vizesi almak isteyenler için Ekim 2014’ten itibaren parmak izi uygulaması zorunlu hale getirilmiştir. Tüm Schengen ülkelerinde el zamanlı olarak devreye sokulan sistemle 5 yıl boyunca yeniden parmak izi verilmeden de işlemler takip edilebilmektedir.

Almanya vizesi almak için VSF Global ve iData firmaları yetkilendirilmiştir. Başvurularınız sırasında eksik ya da hatalı evrak nedeniyle vize başvurunuzun reddedilmemesi için başvurularınızı VSF Vize aracılığı ile yapabilirsiniz.

VSF Vize deneyimli ve uzman danışmanları ile vize başvurularınızı en doğru şekilde yapılmasını sağlamakta ve size hızlı ve kesin bir çözüm sunmaktadır.