iDATA

iDATA Vize Randevu Formu

Vize Alınacak Ülke Seçiniz

İDATA, Türkiye’de var olup yalnız Almanya Büyükelçilik/Konsoloslukları ve İtalya Başkonsolosluğundan alınacak vizeler için yetkilendirilmiş geçerli bir kurumdur.

Yurt dışı Almanya – İtalya ülkelerine gitmek isteyen kişilerin bazı bilmesi gereken bir takım bilgiler ve süreçler bulunmaktadır. Vize başvuru süresinde hazırlanacak olan gerekli belgeler ve pasaport işlemleri İtalya Başkonsolosluğu ya da Almanya Büyükelçilik/Konsoloslukları tarafından işlem sürecinde aracı bir kurum olarak tüm sürecin takibi ve gerekli tüm evrakların alınması İDATA aracılığı ile yapılmaktadır. Yalnız vize başvuruları Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için 90 günden daha kısa süreli yapılacak ise Almanya – İtalya konsolosluklarına gitme zorunluluğu iDATA kurumu tarafından gerçekleştirilmektedir.

Tüm bu vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için gerekli olan pasaport ve belgeleri en az bir ay önceden hazırlamak büyük önem taşımaktadır. Vize hazırlık süreci, hizmet veren vize danışmanlığı ile alınan randevu ile birlikte başlanması ve süreç içerisine bilinmesi gereken tüm bu bilgilerin doğru bir şekilde akışının sağlanması ortaya çıkabilecek sorunları engellemektedir.

Vize başvuruları hakkında detaylı bilgi için Almanya Vizesi ve İtalya Vizesi sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Yasal Uyarı
Firmamız bir konsolosluk, fahri konsolosluk veya yetkilendirilmiş kurum ile anlaşma içerisinde değildir.
(iData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact vs.)