SCHENGEN

Schengen Vize Randevu Formu

Vize Alınacak Ülke Seçiniz

Schengen Vizesi Avrupa’ da 26 ülkenin dahil olduğu ve genelde herhangi birisinden almış olduğunuz vize ile diğerlerine de giriş çıkış yapma hakkı veren vize türüdür. Ülkesine göre değişkenlik göstermekle birlikte, bazı ülkeler almış olduğunuz schengen vizesi ile ilk önce kendi ülkelerine giriş yapmanızı talep edebilirler. Ya da kendi ülkelerinde daha fazla vakit geçireceğinizi kanıtlamanızı isteyebilirler. Dolayısıyla ilk olarak hangi ülkeye giriş yapılacaksa schengen vize başvurusunu o ülke üzerinden yapmanızda fayda vardır. Avrupa birliği üyesi 23 ülke ve (İngiltere ve İrlanda dışında) 3 ortak ülke ile birlikte toplam 26 ülkeye dolaşım serbestisi sağlayan vize türüdür.

Schengen Ülkeleri : Almanya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Hırvatistan, İspanya, Fransa, İtalya, Kıbrıs, Letonya, Liechtenstein,Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Hollanda, Avusturya, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, Finlandiya, İsveç, Norveç, İsviçre, İzlanda, Yunanistan

Schengen vizesi alabilmeniz için öncelikle en az 3 ay geçerliliği bulunan ve son 10 yıl içerisinde alınmış olan bir pasaportunuzun olması gerekir. Mutlaka bir seyahat planınız olmalı ve bu seyahati nasıl finanse edeceğinizi belgelemelisiniz.

Belgeleriniz hazır, dosyanız eksiksiz olduğu takdirde schengen vizesini sorunsuz olarak alabilirsiniz.

Schengen vizenizi sorunsuz alabilmek için lütfen VSF Vize danışmanlarıyla irtibata geçirin ve işinizi şansa bırakmayın.

Yasal Uyarı
Firmamız bir konsolosluk, fahri konsolosluk veya yetkilendirilmiş kurum ile anlaşma içerisinde değildir.
(iData, Vfs Global, Orange Vize, TlsContact vs.)